Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR

Aklınıza takılan ve sizlerin en çok bilmek istedikleri

Sıkça sorulan sorular, sistem ile ilgili tüm bilgileri içermemektedir. Burada bulunmayan sorularınızı ticket, facebook, skype ile bize iletebilirsiniz.

1- Hangi türde reklam yayınlıyorsunuz ?

Genel içerikli reklam alıyor ve genel içerikli yayıncılarımızda yayınlanmasını sağlıyoruz. CPM - CPC - CPI (Mobil & Desktop) - CPA reklam türleri ile yayın yapmaktayız.

2- Ne tür siteler kabul edilmiyor ?

Cloud flare gibi d-dos koruması olan siteler,yetişkin içerikli siteler, agar io siteleri , lig tv siteleri - maç izleme siteleri, ücretsiz alan adlarına sahip siteler (tr.gg gibi), kurumsal firma tanıtım siteleri, mp3 indirme siteleri, içeriği yetersiz siteler kabul edilmemektedir.

3- Sayım filtreleriniz nelerdir ?

Sayaçlarımızda server saldırı almadığı müddetçe durması - bozulması gibi bir durum söz konusu değildir. Ziyaretçilerinizin sayılması için aşağıdaki 3 maddeye takılmamaları gerekmektedir ; 1- Sadece Türkiye üzerinden gelen kullanıcılarınız sayılır. 2- Sosyal medya üzerinden gelen ziyaretçileriniz sayılmaz. 3- Referersiz ziyaretçileriniz sayılmaz. ( Ziyaretçinin daha önce herhangi bir sitede bulunması gerekiyor. ) Filtreye takılmayan ziyaretçileriniz anlık panelinizde görüntülenmektedir (CPI mobil kurulum dışında).

4- Ödemeler ne zaman yapılıyor ?

Web Money ödemeleri talebinizin ardından 24-48 saat içerisinde Web Money adresinize yapılmaktadır. Hafta sonuna denk gelen ödemeler hafta içi yapılmaktadır. PaPara Ödemesi Her Pazartesi ödeme yapılmaktadır. (Şu anda devre dışıdır.) Banka ödemesi almak için hesap adınız ile banka hesap adınız aynı olmak zorundadır. Tüm kasalar için ( Kurulum, CPM-CPC, Link Kısaltma ) alt limit 50 TL 'dir. Alt Limiti geçen tüm yayıncılarımız her ayın en geç 9'u saat 23:59 a kadar banka ödeme taleplerinde bulunabilirler. Her ayın 10u ile 20si arasında banka ödemeleri yapılmakta ve bu tarihler arasında kesinlikle banka ödemesi talep edememektesiniz. Web money ve banka ödeme talepleriniz bekleyen talep maximum wmz :3, banka :3 olabilir. Yeni talep için bekleyen ödemelerin gerçekleşmesi gerekmektedir.

5- Ödemelerde kesinti mevcut mu ?

Webmoney tranferlerinden komisyon alinmaz. (Not : Webmoney’in transferlerde aldigi binde 8’lik kesinti sistem trainden otamatik uygulanmaktadir. Ornek : 50 WMZ transfer talebinizde cuzdaniniza 49,6 WMZ gelir.) Banka transferlerinde minimum tutar 100 TL’dir. 100 - 250 TL arasi banka transferlerinde sistem tarafindan 6% komisyon alinir.450 TL ve uzeri transferlerde komisyon 4,5% ‘tur. Banka ödemeleri her ayın 10'u ile 20si arasında yapılmaktadır. Hangi ay ödeme almak istiyorsanız o ayın en geç 9'una kadar banka ödeme talebinde bulunmanız gerekmektedir. Ödeme talepleri 48 saat içinde iptal edilip kasanıza tekrar eklenebilir. 48 saat sonra ödeme işleme alınmak için kaydedilmiş olur.

6- Kasalarımı birleştirmek istiyorum, bu mümkün mü ?

Kasaların birleştirilmesi maalesef mümkün değildir. Çünkü kurulum kasanızdaki kazancı cpm-cpc reklam vereninden tahsil edemeyeceğimiz için birleştirme yapılamamaktadır. Kasaların ayrı olmasının nedeni reklam verenlerin farklı olmasıdır.

7- "Hitim düşük, ödeme talebi sınırının altında kaldım sistemden ayrılmak istiyorum" ne yapmam gerek ?

Hiç üzülmeyin, reklamtrk hiçbir yayıncısını mağdur etmez. Hitiniz düşük ve ödeme talep etme sınırına varmanız uzun süre alacaksa, içerideki ödemenizi size gönderiyor ve kazanç yollarınızı pasif duruma geçiriyoruz. Bu işlem keyfi olarak yapılmamakla birlikte sistemi kullanmaya devam etmenizi engelleyeceğini lütfen unutmayın. Banka harici ödeme alt limitine ulaştığınız farklı bir ödeme yöntemi olursa bu işlem kullanılamaz. Dikkat : Bu işlem için sistemi 5 ay aktif bir şekilde kullanıyor olmanız gerekmektedir. Bu işlemi bir kez kullanan yayıncılar ikinci kez kullanamamaktadır.

8- Ödemelerde kesinti mevcut mu ?

Webmoney tranferlerinden komisyon alinmaz. (Not : Webmoney’in transferlerde aldigi binde 8’lik kesinti sistem trainden otamatik uygulanmaktadir. Ornek : 50 WMZ transfer talebinizde cuzdaniniza 49,6 WMZ gelir.) Banka transferlerinde minimum tutar 100 TL’dir. Banka transferlerinde sistem tarafindan 6% komisyon alinir. Banka ödemeleri her ayın 10'u ile 20si arasında yapılmaktadır. Hangi ay ödeme almak istiyorsanız o ayın en geç 9'una kadar banka ödeme talebinde bulunmanız gerekmektedir. Ödeme talepleri 48 saat içinde iptal edilip kasanıza tekrar eklenebilir. 48 saat sonra ödeme işleme alınmak için kaydedilmiş olur.

9- Referanslarımdan gelen kazançlarım alt limite ulaşamadı, ödeme alabilir miyim ??

Sistemi sadece referanslarınızdan kazanmak için kullanıyorsanız, ödeme alt limitine ulaşmalısınız. Ödeme alt limitine ulaşılmadığında ödeme talep edilememektedir.

10- Yayıncı hesabımı satabilir miyim ?

Yayıncı hesabı satılamaz. Bu işlemi gerçekleştirenler içerideki ödemeleri ile birlikte hesabının kapatılacağını kabul etmiş sayılır.

11- Web sitemi sattım, fakat alan kişi siteyi hesabına ekleyemiyor ?

Web sitesini satan yayıncı, sattığı kişinin eposta adresi bilgisini içeren bir ticket açarak, sitenin kendisinde pasif, karşı tarafta aktifleştirmesini sağlayabilir.

12- Web siteleri kaç günde onaylanıyor/reddediliyor ?

Editörlerimiz hafta içi mesai saatleri içerisinde bekleyen site yoğunluğuna göre en geç 3 iş gününde onaylama/reddetme yapmaktadır.

Reklamtrk bu maddeleri değiştirme hakkını saklı tutar.